Como todos os anos xa se pode participar no proceso de selección das/os mellores atletas galegas/os que a Federación Galega de atletismo distingue anualmente.

Este ano, e polas circunstancias excepcionais de todos e todas coñecidos, a gala non vai poder celebrarse, máis elo non será impedimento para que se poidan seguir recoñecendo de maneira pública e oficial os/as mellores en cada unha das categorías establecidas.

O prazo para poder participar nestas votacións remata o día 15 de abril (páxina web: atletismo.gal)

Para as nominacións cada categoría contaría con criterios específicos entre os cales por exemplo estaba a de ter sido internacional, medallista nalgún Campionato do Mundo, de Europa ou de España ou a de ter superado algún récord galego absoluto entre outros.

Relación de nominadas/os

Categoría atletas absolutas femininas

  •  Adiaratou Iglesias
  •  Ana Peleteiro
  •   Andrea González
  •   Belén Toimil
  •   Carmela Cardada
  •   Carmen Sánchez
  •   Esther Navarrete
  •   Paula Iglesias
  •   Leticia Gil
  •   Lidia Parada
  •   Saleta Fernández
  •   Solange Pereira

Categoría atletas absolutos masculinos

  •   Adrian Ben
  •   Frank Casañas
  •   Jean Marie Okutu
  •   Manuel Hurtado
  •   Mauro Triana
  •   Tariku Novales

Categoría atletas Sub23, Sub20, Sub,18 e Sub16 femininas

  •   Alba Cuns
  •   Andrea González
  •   Antía Chamosa
  •   Antía Sestelo
  •   Carmela Cardama
  •   Diaou Diallo
  •   Irene Gomez
  •   Ivanna Román
  •   Paula Iglesias
  •   Marta Neira
  •   Nerea Iglesias
  •   Raquel Meaño
  •   Saleta Fernández
  •   Sara López

Categoría atletas Sub23, Sub20, Sub,18 e Sub16 masculinos

  •   Adrián Ben
  •   David Ngwudile
  •   Elian López
  •   El Medhi El nabaoui
  •   Nicolás García
  •   Pedro Vázquez
  •   Tariku Novales

Categoría Máster Femenina

  •   Ana Abuin
  •   Concepción Campos
  •   Emilia Mesa
  •   Emma Valencia
  •   Esther Pedrosa
  •   Inmaculada Cortón
  •   Luz María Domínguez
  •   Luz Sanmartín
  •   Mónica Granero
  •   Pilar Márquiz
  •   Rosa Sierra
  •   Rosario Sureda
  •   Soleedad Castro

Categoría Máster Masculino

  •   Antonio Gude
  •   Carlos Almudi
  •   Carlos Álvarez
  •   David Vázquez
  •   Domingo Álvarez
  •   Fernando Paredes
  •   Javier Cid
  •  Manuel Hurtado