O Vilalba F.S. gañou por 3 a 2 ao Superti A Pontenova, na segunda xornada da Terceira División de futsal. Os visitantes meteron dous goles seguidos a dous minutos do final dandolle emoción a un partido controlado por os locais. 

Ficha Técnica
Vilalba F.S. (3): Yago, Jose López, Rubén Mouriz, Asier e Fran Pastor, -cinco inicial-, Nuno, Paulo, Martín, Roi, Freire e Areñas.

Superti A Pontenova (2): Alexandre, Legaspi, Paulo, Fariñas e Catalin, -cinco inicial-, Piñeiro, Miguilla, Cascudo, Miguel, Diego e Xoel.

Goles: 1-0 min. 8 Paulo, 2-0 min. 20 Freire, 3-0 min. 35 Asier, 3-1 min. 38 Catalin, 3-2 min. 38 Miguel.

Árbitros: Borja Moreira Bermúdez, David Pérez Torrecilla e José Ángel Fernández Vázquez. Amoestaron con amarela a Jose López, Roi e Asier no Vilalba. Polo Superti viron cartón Paulo, Iago, Catalin e Miguilla.

A primeira metade foi moi igualada, e só verían porta os vilalbeses por medio de Paulo, cun disparo dende lonxe.

Á volta dos vestiarios, Freire de falta faría o 2 a 0. Faltando cinco minutos A Pontenova apostou polo xogo de cinco para catro e nunha falta de entendemento, Asier lograba o terceiro gol.

Os locais puideron sentenciar, pero nos minutos finais os visitantes marcarían dous goles, recurtando distancias no marcador.  Xa co tempo cumprido Rubén Mouriz puido marcar dende o dobre penalti, máis Xoel detería o seu disparo.

Primeira vitoria para o Vilalba, que na vindeira xornada viaxa a Compostela para enfrontarse ao filial do Santiago Futsal.

TERCERA DIVISION NACIONAL F.S., GRUPO 1ºTemporada 2017-2018
Jornada 2 (23-09-2017)
PAZOS DE BORBEN F.S.80 GRI TIZON CARBALLIÑO FUTBOL SALA
SPORT SALA CULLEREDO F.S.84 A.D. F.S. BUEU
FSF VILLA DE CEE36 RIBEIRA F.S.
CAMPITO F.S.33 SANTA ISABEL FUTBOL SALA
SALA OURENSE51 ACADEMIA RED BLUE 5 CORUÑA F.S.
CLUB POLIDEPORTIVO CASAS73 SANTIAGO FUTSAL “B”
VALDESUSO PEUGEOT VILALBA F.S.32 C.D. RECECENDE SUPERTI A PONTENOVA
A ESTRADA FUTSAL42 Talleres ABC I.E.S Coruxo FS

 

EquiposPartidosGoles
PtosJ.G.E.P.F.C.
1PAZOS DE BORBEN F.S.62200175
2A ESTRADA FUTSAL62200135
3SALA OURENSE6220083
4SPORT SALA CULLEREDO F.S.42110139
5CLUB POLIDEPORTIVO CASAS42110117
6RIBEIRA F.S.42110118
7Talleres ABC I.E.S Coruxo FS3210195
8FSF VILLA DE CEE321011010
9ACADEMIA RED BLUE 5 CORUÑA F.S.32101710
10VALDESUSO PEUGEOT VILALBA F.S.3210149
11CAMPITO F.S.1201189
12C.D. RECECENDE SUPERTI A PONTENOVA1201167
13SANTA ISABEL FUTBOL SALA12011710
14SANTIAGO FUTSAL “B”02002510
15A.D. F.S. BUEU02002917
16GRI TIZON CARBALLIÑO FUTBOL SALA02002317

Comentarios