Premios Xunta Directiva da Federación Galega de Piragüismo 2017

0
33
PREMIOS XUNTA DIRECTIVA DA F.G.P. 2017

 

MELLOR DEPORTISTA MASCULINO SENIOR-Rodrigo Germade.

-Cristian Toro.

-Rodrigo Germade (Ría de Betanzos): Campión do Mundo K-2 home senior 500 m., e Subcampión do Mundo K-4 home senior 500 m.

-Cristian Toro (Fluvial de Lugo): Subcampión do Mundo K-2 home senior 200 m., e Subcampión de Mundo K-4 home senior 500 m.

ACCESIT MELLOR DEPORTISTA MASCULINO SENIOR-Kaiakistas Galegos que formaron parte do equipo español no Campionato do Mundo de Pista.O equipo español de kaiak masculino acadou por primeira vez na historia, o título de Mellor Equipo Nacional de Kaiak Masculino no Campionato do Mundo de Pista. Neste equipo estiveron presentes seis deportistas galegos, ademias dos xa nomeanods Rodrigo Germade e Cristian Toro, participaron: Roi Rodríguez (Kayak Tudense), Carlos Arevalo (Ría de Betanzos), Oscar Carrera (Ría de Betanzos) e Rubén Millán (Kayak Tudense).
MELLOR DEPORTISTA MASCULINO SUB 23-Roi Rodríguez (kayak Tudense).Kaiakista de Categoría Sub 23, que participou no Campionato do Mundo de Pista, acadando o 4º posto no K-1 home senior 500 m.
MELLOR DEPORTISTA MASCULINO XUVENIL-Pablo Graña (N. Rodeira).– Campión do Mundo Xuvenil C-1   200 m.

– 4º posto no C-2 home xuvenil C-2 home xuvenil 1.000 m.

ACCESIT MELLOR DEPORTISTA MASCULINO XUVENIL-Canoistas galegos do C.G.T.D.David Barreiro (N. Rodeira): Medalla de Bronce Campionato de Europa C-1 home xuvenil 500 m., e 5º posto C-1 home xuvenil 1.000 m. Campionato do Mundo.

Noel Domínguez (Breogán do Grove): 4º posto no C-2 home xuvenil C-2 home xuvenil 1.000 m.

Manuel Fontán (N. O Muiño): 6º C-2 home xuvenil 500 m. Campionato de Europa de Pista Xuvenil.

Padexeiro de categoría cadete que participou nos Xogos da Xuventude, evento de maior importancia mundial en esta categoría, onde acadou dúas Medalla de Ouro.

 

 

MELLOR DEPORTISTA FEMININA SENIOR-Teresa Portela (Rísa de Aldán).1º posto Final “B” K-1 muller senior 200 m. Campionato do Mundo de Pista
MELLOR DEPORTISTA FEMININA SUB 23-Camila Morison (N. Pontecesures).Subcampiona do Mundo K-2 muller sub 23 500 m.
MELLOR DEPORTISTA FEMININA XUVENIL-Carolina Garcia (E.P. Ciudad de Pontevedra).

-Carla Frieiro (As Torres de Catoria).

Subcampionas do Mundo K-4 muller xuvenil 500 m.
ACCESIT MELLOR DEPORTISTA FEMININA XUVENIL-Antía Jácome (E.P. Ciudad de Pontevedra).

-María Pérez (N. O Muiño).

Subcampionas do Mundo C-2 muller xuvenil 200 m.
PREMIO DEPORTISTA DESTACADO KAIAK POLO-Adrian Arturo Hermida Gómez.Membro do equipo nacional que se proclamou Campión de Europa de Kaiak Polo.
MELLOR ADESTRADOR-Equipo Técnico do Kayak Tudense.

-Miguel A. Villanueva (E.P. Ciudad de Pontevedra).

 
MELLOR EQUIPO A NIVEL NACIONAL MASCULINO-Kayak Tudense.Subcampión XV Liga Nacional Olímpica de Sprint “Hernando Calleja”.

Campión “Copa de S. M. El Rey”.

MELLOR EQUIPO A NIVEL NACIONAL FEMININO-Breogán do Grove.Campión II Liga Nacional olímpica de Print Feminina.

Campión “Copa de S.M. La Reina”.

Terceiro na XV Liga Nacional Olímpica de Sprint “Hernando Calleja”.

ACCESIT MELLOR EQUIPO A NIVEL NACIONAL FEMININO-As Torres de Catoira.Terceiro da II Liga Nacional olímpica de Sprint Feminina.

Entra por primeira vez no pódium de esta Liga.

MELLOR EQUIPO A NIVEL NACIONAL EN CATEGORÍAS DE PROMOCIÓN-Escuela de Piragüismo Ciudad de Pontevedra.Campión “XVI Liga Nacional de Jóvenes Promesas”.

Campión Copa Nacional Cadete Feminina.

Subcampión Copa Nacional Infantil Feminina.

ACCESIT MELLOR EQUIPO A NIVEL NACIONAL EN CATEGORÍAS DE PROMOCIÓN-Náutico Pontecesures.Subcampión “XVI Liga Nacional de Jóvenes Promesas”.

Campión Copa Nacional Infantil Masculina.

 

 

MELLOR EQUIPO DE SLALOM.-Piragüismo Penedo.Terceiro da II Liga Nacional “Jóvenes Promesas” de slalom.

Terceiro Campionato de España “Jóvenes Promesas” slalom.

Campión Liga Galega de Promoción de Slalom.

MELLOR EQUIPO AUGAS TRANQUILAS A NIVEL GALEGO-Ría de Aldán.Campión Liga Galega Senior Feminina.

Subcampión Liga Galega Senior Masculina.

Campión Liga Galega de Kaiak de Mar/SUP Masculina.

EQUIPO REVELACIÓN-Piragüismo Olívico.Campión Liga Galega de Kaiak de Mar/SUP Feminina.

Campión Liga Galega Veterana Feminina.

Terceiro Liga Galega de Kaiak de Mar/SUP Masculina.

MELLOR EQUIPO DE KAIAK POLO-Equipo Galego de Kaiak Polo Feminino.Subcampión de España por Autonomías.
PREMIO LABOR ARBITRAL-Eddie Freirie. 
MELLOR REGATA ORGANIZADA-Campionato Galego de Inverno Barcos de Equipo (Barra de Miño-Ourense).

 

-Descenso Internacional do Miño (Tui).

– Campionato Galego organizado na provincia de Ourense, polo Fluvial de Allariz, coa colaboración do Concello de Coles. Organización na que se puxo moito esmero, como así foi recoñecido polos clubs.

 

– Declarado como “Festa de Interés Turístico” polo Consello da Xunta de Galicia.

ACCESIT MELLOR REGATA-Campionato Galego de Kaiak de Mar/SUP (Cabanas). 
MELLOR MEDIO DE COMUNICACIÓN-Cadena SER: Radio Pontevedra, radio Arosa, Radio Ourense. 
MELLOR PATROCINADOR-Rotogal.

-Barracuda.

 
MELLOR COLABORACIÓN INSTITUCIONAL-Deputación de Lugo.

-Deputación de Pontevedra.

 

 

 

 

PREMIO ESPECIAL XUNTA DIRECTIVACanoistas Galegos medallistas en Campionatos de Europa e Campionatos do Mundo de Maratón.Tono Campos: Subcampión de Europa C-1 home senior, Campión de Europa C-2 home senior, Medalla de Bronce C-1 home senior Campionato do Mundo, Medalla de Bronce C-2 home senior Campionato do Mundo.

Manuel Garrido: Medalla de Bronce C-1 home senior Campionato de Europa, Subcampión do Mundo C-1 home senior.

Jenifer Casal: Medalla de Bronce C-1 muller senior campionato de Europa.

Jose M. Sánchez: Campión de Europa C-2 home senior, Medalla de Bronce C-2 home senior Campionato do Mundo.

Oscar Graña: Medalla de Bronce C-2 home senior Campionato de Europa, Subcampión do Mundo C-2 home senior.

Ramón Ferro: Medalla de Bronce C-2 home senior Campionato de Europa, Subcampión do Mundo C-2 home senior.

Insignia de Ouro da Federación Galega de Piragüismo-Jesús Morlan Fariña “Suso Morlan”.

-José Antonio Fernández Marzán “Mus”.

-Jesús Morlan Fariña “Suso Morlan”: galardón a súa labor no piragüismo, onde acadou un impresionante palmarés. Dende a súa etapa como adestrador no C.G.T.D., adestrador de David Cal e, agora como adestrador do equipo olímpico de canoas de Brasil.

-José Antonio Fernández Marzán “Mus”: pola súa xubilación tras unha actividade no mundo de piragüismo de preto de 50 anos; dos que 35 exerceu como adestrador do Fluvial de Lugo.

 

Comentarios

Maxithlon