GALICIA CAMPIOA DE ESPAÑA DE TÉCNICA E FREESTYLE

0
Taekwondo, Galicia Campioa de España de Técnica e Freestyle

 

A Coruña, 30 de xaneiro de 2022. Se onte Galicia logrou proclamarse campioa de España de técnica individual, hoxe completou a fazaña, ao lograr o título de campioa de España de técnica (coa suma de parellas, tríos e máster) e de campioa de freestyle. Éxito total.

Técnica

Hoxe foi o momento das parellas, tríos e da categoría máster e novamente as e os deportistas galegos estiveron espectaculares tal e como amosan os resultados.

Parella cadete:
Aitor Teijeiro e Lucía Roca (Neka) – OURO

Trío cadete:
Pepe Soto (TKD Sada), Lucas Yelo (Kiap), Aitor Teijeiro (Neka)- OURO
Nuria Rodríguez (Hebe), Lucía Roca (Neka), Noa del Río (Hebe)- BRONCE

Parella júnior:
Daniel Areán e Laura Álvarez (Neka) – OURO

Trío Júnior:
Daniel Areán e Marco García (Neka) – OURO (CAR)
Yaiza Velo (TKD Sada) e Karla Novo (Neka) – OURO (CAR) Talía Celada, Lola Soto e Inés Abuín(TKD Sada) – BRONCE

Iago Gil, Antón Sabín (Hebe) e Mario Weimar Rodríguez (Yidam) – BRONCE

Parella 1:
Raquel Guillén e Tomás Fernández (Tao) – OURO (CAR) Álvaro Portela e Bárbara Di-Martino (Hebe) – BRONCE

Trío 1:
Alejandro Losada Rodríguez (Neka), Carlos Rey (Neka) e Álvaro Portela (Hene) – OURO (CAR)
Zaida Velo (TKD Sada), Beatriz Felpeto (Mace Sport), Elena Varela (Neka)- PRATA

Máster 2:
Esperanza Fernández (Couto)- PRATA

Máster 3:
Óscar Rey (Kiap) – PRATA

Trío 2:
Ileana Rodríguez (SeungSport, Tatiana Rivas (Hebe), Esperanza Fernández (Couto)- PRATA

 

Freestyle

E na modalidade de freestyle, un chaparrón de medallas e de ouros, xa que Galicia non só logrou o título na xeral por equipos, senón que as e os seus deportistas venceron en todas as categorías disputadas, tal e como poderedes ver a continuación.

Individual -17:

Irea Abuín (TKD Sada) – OURO Rubén Galdo (TKD Sada) – OURO

Parella – 17
Rubén Galdo e Irea Abuín (TKD Sada) – OURO

Individual +18
Manuel Paz (Hebe) – OURO Celia García (Tao) – OURO

Parella +18
Manuel Paz e Bárbara Di Martino (Hebe) – OURO

Quinteto – 17
Iago Gil, Ángela Paz, Iria Rodríguez, Antón Sabín, Hugo Sánchez (Hebe) – OURO

Quinteto +18
Alejandro Losada García, Laura Vázquez, Celia García, Uriel Pereira, Samuel Alves (Tao) – OURO