Ainhoa Lameiro, palista de Salceda de Caselas e pertencente o Club Piragüismo Penedo, fixo un primeiro tramo intermedio impecable donde viña rebaixando o mellor tempo en 2:44 segundos, pero un erro na segunda parte do circuito obligouna a remontar e perder un cantidade importante de segundos que foron insalvables, ainda así cabe destacar que nunca se deu por vencida e loitou ata o fin, o que é para estar moi orgullosos da súa actuación.
Mañà queda un día intenso tanto para Ainhoa que vai disputar a semifinal do C2 Mixto con David Burgos coma para Luis Fernández que vai disputar a semifinal do C2 Sub-23.
Ainhoa Lameiro que era a única representante Galega que participaba tamén onte, non consegiu o pase a semifinais en K1 Junior, despois dunha baixada bastante accidentada na que volcou e perdeu a pala, xa non consegiu poder acabar o circuito. Na 2ª ronda clasificatoria estaba facendo un bó tempo e casi sen penalizar ata última porta que penalizou 50 segundos que a deixan fora da semifinal de K1.
1 | Monika SKACHOVA | SVK | 128.20 | 0.00 | Q | ||||
2 | Eva RIHOVA | CZE | 129.45 | +1.25 | Q | ||||
3 | Gabriela SATKOVA | CZE | 129.50 | +1.30 | Q | ||||
4 | Alexandra VRBOVA | CZE | 131.17 | +2.97 | Q | ||||
5 | Zoe JAKOB | GER | 133.80 | +5.60 | Q | ||||
6 | Sona STANOVSKA | SVK | 134.42 | +6.22 | Q | ||||
7 | Andrea HERZOG | GER | 135.56 | +7.36 | Q | ||||
8 | Marta BERTONCELLI | ITA | 143.83 | +15.63 | Q | ||||
9 | Fanchon JANSSEN | FRA | 153.29 | +25.09 | Q | ||||
10 | Oliwia JELENSKA | POL | 154.18 | +25.98 | Q | ||||
11 | Ellis MILLER | GBR | 155.21 | +27.01 | |||||
12 | Omira ESTACIA NETA | BRA | 156.04 | +27.84 | |||||
13 | Aleksandra STACH | POL | 165.58 | +37.38 | |||||
14 | Bethan FORROW | GBR | 166.46 | +38.26 | |||||
15 | Simona GLEJTEKOVA | SVK | 172.39 | +44.19 | |||||
16 | Sage DONNELLY | USA | 176.28 | +48.08 | |||||
17 | Beatriz DA MOTTA | BRA | 181.96 | +53.76 | |||||
18 | Ainhoa LAMEIRO | ESP | 184.91 | +56.71 | |||||
19 | Monica DORIA VILARRUBLA | AND | 194.44 | +66.24 | |||||
20 | Daria SHAIDUROVA | RUS | 209.68 | +81.48 |
Programa del sábado 22 julio
- 09:15 am › Semifinales C2Mx Sub-23
- 09:30 am › Semifinales C2Mx Junior
- 09:35 am › Semifinales K1W Sub-23
- 10:45 am › Semifinales K1W Junior
- 11:35 am › Semifinales C1M Sub-23
- 12:25 pm › Semifinales C1M Junior
- 15:05 pm › Final C2Mx Sub-23
- 15:25 pm › Final C2Mx Junior
- 15:30 pm › Final K1W Sub-23
- 15:55 pm › Final K1W Junior
- 16:20 pm › Final C1M Sub-23
- 16:45 pm › Final C1M Junior
Victor Manuel Lameiro